Företaget är uppbyggt kring en patenterad teknologi (3D extrudering) med vilken det är möjligt att skapa indragna mönster och strukturer vid extrudering. I januari 2022 bytte företaget dock namn på den patenterade teknologin till z.trusion.
Enligt företaget är det med hjälp av extruderingsteknologin möjligt att integrera avancerade funktione...
Teknikföretaget går in i ny investeringsrunda
-Nu tar vi nästa steg, stärker vårt team, går in i en ny investeringsrunda och startar vår expansion på den europeiska marknaden, säger Mikael Eklund, vd för Reliefed AB.
2
Bilder
Extruderingstekniken z.trusion gör det möjligt att integrera rationella lösningar för termiska och strukturella värden i ett processteg till sitt extrudat. Foto: Reliefed Technologies AB.
Vill du få åtkomst till allt?
Prova 30 dagar för 0 kr.
Inga bindningstider eller kortuppgifter krävs.
Prova nu
Köp en prenumeration
Utforska våra prenumerationslösningar och välj den som passar dina behov.
Välj din prenumeration